‍زین‌العابدین توسلی
اسمش را گذاشتند «زین‌العابدین» و این اسم، بر تمام وجودش سایه انداخت...
چهارشنبه 13 بهمن 1395    
بازدید: 2499
‍  #شهید_قرآنی

💠زین‌العابدین توسلی

سال 1337 به دنیا آمد. همسایهٔ حضرت عبدالعظیم علیه‌السلام بود و از اهالی ری. اسمش را گذاشتند «زین‌العابدین» و این اسم، بر تمام وجودش سایه انداخت. زین‌العابدین، درست مثل نامش بود؛ از همان روزهای کودکی که پای کلاس روخوانی قرآن و آموزش عقاید و احکام می‌نشست تا همان روزی که افتخار شاگردی استاد طلایی نصیبش شد. آیت‌الله مکارم شیرازی (دامت برکاته) در حسینیهٔ بنی فاطمهٔ تهران، جلسات سخنرانی داشت. قبل از آغاز سخنرانی، شاگردان حاج محمود طلایی که سبک خاصی در حفظ قرآن ابداع کرده بود، نمایشی از حفظ قرآن کریم را برای حضار اجرا می‌کردند و این، سرآغاز آشنایی زین‌العابدین بود با حفظ قرآن.

زین‌العابدین خوشنویسی و نقاشی هم بلد بود. در خطاطی با قلم آن‌قدر پیشرفت کرده بود که شاگرد استاد امیرخانی شد.

این هنر، در روزهای 20 سالگی به کارش آمد؛ وقتی موج انقلاب، دل او و دوستان هنرمندش را زیر و رو کرده بود و باهم برای راهپیمایی‌ها، تابلو و نقاشی می‌کشیدند تا مردم آن‌ها را در دست بگیرند.

هرماه یکی دو روز به همراه رفقایش در مکتب طلائی راه می‌افتادند به سمت مناطق محروم اطراف تهران مثل ورامین، باقرآباد و... می‌رفتند تا برای جوانان و مردم این نواحی، برنامه‌های قرآنی اجرا کنند. زین‌العابدین قرآن را به سبک استاد منشاوی می‌خواند، با صوت و لحنی محزون و آرام. کسانی که پای قرائت زین‌العابدین نشسته بودند، هیچ‌وقت قرائت محزون جوانی که در جلسات قرآن، همهٔ حضار را تحت تأثیر صوت زیبای خود قرار می‌داد، از یاد نمی‌برند.

سال 58 که رسید، در همان اولین روزهای بعد از پیروزی انقلاب، زین‌العابدین در مسابقات انتخابی اعزام قاریان به لیبی شرکت کرد. چند روزی نگذشته بود که ایام سخت جنگ از راه رسید. درحالی‌که برادرش علی‌رضا در جبهه بود، راهی میدان شد. پیش‌تر، در کتاب خدا خوانده بود که در قاموس مؤمنین، جهاد چقدر بزرگ و ارزشمند است. راه افتاد و با قرآنی که نیمی از آن را حفظ کرده بود و در دل داشت، سلاح به دست گرفت و مقابل دشمن ایستاد.

سال 1360 بود که از جبهه‌های غرب، خبر شهادتش آمد و تنها یک هفته بعد، برادرش، علی‌رضا هم به او ملحق شد تا مادرش سربلند باشد از دو جوانی که به خدا هدیه کرده بود.
 ✨💫✨💫✨💫✨💫
https://telegram.me/joinchat/B4JFuT8jU5E0zKAg0PRXFw
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
اخبار و اطلاع رسانی
آیین اختتامیه چهل‌ودومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم استان قزوین+عکس
آیین اختتامیه چهل‌ودومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم استان قزوین، پنجشنبه ۲۷ تیرماه برگزار شد.
آغاز به کار ستاد اربعین حسینی در اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران
با وجود فاصله چند ماه تا فرا رسیدن ایام سوگواری سیدالشهدا(علیه السلام)، از هم اکنون برای برپایی هرچه باشکوه تر راهپیمایی اربعین، ستاد...
 رقابت بخش خواهران چهل و دومین دوره مسابقات قرآن خراسان رضوی
مسابقات استانی قرآن کریم در بخش خواهران با حضور ۱۷۱ نفر در محل حسینیه عبدالله بن حسن واقع در خیابان امام رضا(ع) مشهد مقدس آغاز شد.
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
استخاره با قرآن
نرم افزار اندروید استخاره با قرآن با گرافیک زیبا و کاربری آسان
rss آرشیو
علما و مراجع