کد خبر : 14546

تاریخ درج خبر : یک شنبه 16 دی 1397
پایگاه جامع حفظ مجازی قرآن کریم
• اجرای طرح قرآنی ۱۴۵۲ با حضور ۵ هزار شرکت کننده در کهگیلویه و بویراحمد
مدیر اداره قرآنی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری طرح ملی قرآنی ۱۴۵۲ با حضور ۵ هزار شرکت کننده در استان خبر داد.
به گزارش واحد رسانه‌ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، عبدالمحمد نمازی به در پیش بودن چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم اشاره کرد و گفت: ثبت‌نام این دوره از مسابقات بهمن ماه آغاز و اسفند و فروردین هم ادامه خواهد داشت.

مدیر اداره قرآنی اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این دوره مسابقات در رشته‌های قرائت و ترتیل، حفظ، اذان، قرائت دعا، ابتهال، تواشیح، تفسیر، معارف قرآن و عترت و معارف احادیث برگزار می‌شود و محدودیتی برای ثبت‌نام وجود ندارد.

وی بیان کرد: متسابقین می‌توانند با مراجعه به سایت قرآنی یا حضور در ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستان‌ها ثبت‌نام کنند که مرحله شهرستانی این دوره از مسابقات اردیبهشت، مرحله استانی مردادماه و مرحله پایانی چهل و‌ دومین مسابقات قرآنی مهرماه به میزبانی اصفهان برگزار می‌شود.

این مسئول ادامه داد: علاوه بر مسابقات قرآنی، دوره تربیت داور را با توجه به کمبود داور قرآنی در استان و همچنین افزایش مهارت داوران با همکاری مرکز اوقاف و امور خیریه کشور برگزار می‌کنیم که پیش‌بینی می‌شود ۲۵ نفر از پیشکسوتان قرآنی در این دوره شرکت کنند.

نمازی با اشاره به کسب نمره قبولی ۳۱ نفر برای شرکت در دوره‌های روخوانی و روانخوانی قرآن کریم، گفت: این دوره مسابقات دی ماه در شهر مقدس قم یا در شهر شیراز برگزار می‌شود.

مدیر اداره قرآنی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد به مهمترین طرح حوزه قرآنی اشاره کرد و گفت: طرح بشارت ۱۴۵۲ برای حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم همزمان با سایر رشته‌های آموزش و حفظ مفاهیم ۹ اسفندماه در سراسر شهرستان‌های استان برگزار می‌شود که تاکنون ۸۹۰ نفر ثبت‌نام کردند و باید تعداد شرکت کنندگان به ۵ هزار نفر برسد.

وی در بخش پایانی سخنان خود به وقف در حوزه قرآن اشاره کرد و افزود: امسال وقف قرآنی یک یا دو مورد بوده که دلیل عمده ضعف در حوزه ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف قرآنی و همچنین محرومیت استان است که از همه رسانه‌ها درخواست می‌کنیم برای تبلیغ وقف قرآنی همکاری کنند.