کد خبر : 14551

تاریخ درج خبر : دوشنبه 17 دی 1397
پایگاه جامع حفظ مجازی قرآن کریم
• ثبت نام ۴ هزار ۶۲ نفر در طرح تربیت حافظان قرآن کریم استان قزوین
رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه قزوین از ثبت‌نام ۴ هزار ۶۲ نفر در طرح تربیت حافظان قرآن کریم استان قزوین خبر داد.
به گزارش واحد رسانه‌ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، علی عظیمی، رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در خصوص سهمیه طرح تربیت حافظان قرآن کریم استان قزوین اظهار داشت: در راستای اجرای این طرح 4 هزار و ۶۲ نفر در قزوین ثبت نام کرده‌اند.

وی افزود: برای اجرای این طرح ۳۲ کلاس و دوره آموزشی در استان برگزار و در حال حاضر نیز در دست اجرا است.

عظیمی بیان کرد: خوشبختانه پتانسیل و ظرفیت خوبی در امامزاده‌ها و بقاع متبرکه استان جهت فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی وجود دارد که در صورت اجرای سازنده و مثبت این فعالیت‌ها امیدواریم بتوانیم علاوه بر گسترش فرهنگ قرآن‌خوانی در بین جوانان ارتباط بیشتر این قشر به امامزاده‌ها را نیز فراهم کنیم.

وی ادامه داد: سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان یکی از متولیان اصلی امور قرآنی در کشور با بهره‌گیری از ظرفیت عظیم آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه اقدام به برگزاری این دوره‌های آموزشی می‌کند.

رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: این طرح در راستای تحقق مطالبات مقام معظم رهبری در خصوص تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم و استفاده بهینه از فضاهای موجود در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه کشور و تبدیل آنها به قطب فرهنگی اجرا می‌شود.

عظیمی ترویج و نهادینه‌شدن فرهنگ قرآنی در بین اقشار جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: همنشینی با قرآن زمینه‌های گسترش و افزایش معرفت و بصیرت دینی افراد را فراهم می‌کند.

وی بیان داشت: مهمترین نقشی که قرآن توانسته با آن عظمتش در زندگی ما داشته باشد ایجاد صبر در برابر سختی‌ها و مشکلاتی است که روزمره با آن مواجه می‌شویم و چه بسیار موانعی که با حضور قرآن از سر راه برداشته شده‌اند.

به گفته وی هر چند که در زمینه فعالیت‌های قرآنی رو به جلو حرکت می‌کنیم اما با توجه به حقیقت قرآن، با وضعیت مطلوب فاصله داریم.

این مقام مسئول تصریح کرد: رسیدن به یک وضعیت مطلوب در حوزه فعالیت‌های قرآنی مستلزم یک برنامه‌ریزی شفاف در خصوص فعالیت‌های قرآنی است چرا که یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری جامعه قرآنی است و همین امر می‌تواند به عنوان هدف جامعه قرآنی در برنامه‌ریزی‌ها در نظر گرفته شود.

وی در پایان افزود: سهمیه استان قزوین تربیت ۶۶۰۰ حافظ قرآن است که تاکنون ۴۰۶۲ نفر ثبت‌نام نمودند که ۶۲ درصد سهمیه ما محقق شده است که سهم شهرستان البرز ۷۵۱ نفر، بوئین زهرا ۳۰۰ نفر، تاکستان ۴۰۳ نفر و قزوین ۲۶۰۸ نفر است که به تربیت ۵۰ ، ۲۴ ، ۳۲ و ۱۰۰ درصد سهمیه سالانه هر شهرستان محقق شده است.