کد خبر : 15489

تاریخ درج خبر : دوشنبه 20 آبان 1398
پایگاه جامع حفظ مجازی قرآن کریم
• دوره تربیت مربی حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم در کرمانشاه برگزار شد
دوره تربیت مربی حفظ جزء سی ام قرآن کریم با حضور تعداد ۸۵ نفر از مربیان اوقاف و آموزش و پرورش در محل پژوهش سرای دانش آموزی کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، دوره تربیت مربی حفظ جزء سی ام قرآن کریم با حضور تعداد ۸۵ نفر از مربیان اوقاف و آموزش و پرورش در محل پژوهش سرای دانش آموزی کرمانشاه برگزار شد.

حجت الاسلام مشرف از اساتید اعزامی ستاد مرکزی حفظ قرآن کریم سازمان اوقاف و امورخیریه در این نشست گفت: عامل موفقیت یک طرح و برنامه توجیه مجریان آن طرح است.
وی افزود: علت عقب ماندگی جوامع دور ماندن از حقایق قرآن است و آشنایی با معارف قرآن، تدبر در قرآن و قرائت آن باعث افزایش معرفت ما می شود.

حجت الاسلام مشرف اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب بعلت این دورماندن جامعه از قرآن توصیه به حفظ قرآن دارند.

وی ادامه داد: حفظ قرآن می تواند موضوع قرائت و انس و تدبر در قرآن را رقم بزند و اینهمه توصیه به حفظ قرآن چه در آیات چه در روایات و چه توصیه بزرگان به حفظ قرآن حاکی از رسیدن به این موضوع است.

وی مناسبترین سن برای حفظ قرآن را ۱۲ سالگی دانست و تصریح کرد: حفظ قرآن مقدمه ای برای تدبر در قرآن است.

وی افزود: این طرح اجماع همه دستگاه ها و نهادهای دولتی و مردمی است که به همت شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور شکل گرفته است.

حجت الاسلام مشرف خاطرنشان کرد: مهمترین اهداف طرح ملی حفظ جزء سی ام قرآن کریم، تحقق چشم انداز مقام معظم رهبری، ایجاد زمینه آشنایی و انس با قرآن و همچنین کشف استعدادهای نهفته جامعه در خصوص حفظ آیات قرآن کریم است.

وی گفت: اگر بخواهیم در انجام این طرح موفق باشیم طرح باید در مدارس کلید بخورد.