همزمان با مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تهران، از بسته کمک‌آموزشی حفظ موضوعی قرآن رونمایی شد.
شنبه 25 اردیبهشت 1395    
بازدید: 29246
امیری خبر داد: «حم»؛ بسته کمک‌آموزشی در راستای گسترش حفظ موضوعی قرآن
مدیر مرکز آموزش مجازی حفظ قرآن کریم با اشاره به رونمایی از بسته کمک آموزش حفظ موضوعی قرآن در مسابقات بین‌المللی گفت: این بسته در راستای گسترش حفظ موضوعی بدون نیاز به مدرس طراحی شده است.
محمد امیری، مدیر مرکز آموزش مجازی حفظ قرآن کریم وابسته به معاونت فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه، درخصوص «بسته آموزشی حفظ موضوعی قرآن کریم» که طی برپایی سی‌وسومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن رونمایی شد، گفت: حفظ موضوعی قرآن کریم یکی از ساده‌ترین، جذاب‌ترین و در عین حال اثرگزار و کاربردی‌ترین دوره‌های حفظ قرآن است که می‌تواند زمینه‌ساز انس هرچه بیشتر اقشار مختلف جامعه با آیات روح‌بخش و انسان‌ساز قرآن شود.
وی ادامه داد: در همین راستا معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه، این بسته آموزشی را با عنوان «حم» در راستای گسترش طرح ملی حفظ موضوعی قرآن با همت مرکز آموزش مجازی حفظ قرآن طراحی و تولید کرده است.
امیری درخصوص اقلام موجود در این بسته آموزشی، گفت: این بسته براساس کتابچه حفظ موضوعی قرآن کریم که شامل ۳۰۰ موضوع از آیات اعتقادی، احکام و اخلاقی قرآن است طراحی شده و شامل اقلامی چون کتابچه حفظ موضوعی قرآن کریم، کتابچه چگونه حافظ قرآن شویم؟، کتاب گنجینه سؤالات حفظ موضوعی قرآن کریم و نرم‌افزار چندرسانه‌ای حفظ موضوعی است.
مدیر مرکز آموزش مجازی حفظ قرآن درخصوص کتابچه چگونه حافظ قرآن شویم، تصریح کرد: این کتاب در پی آن است که برخی از نکات کلیدی حفظ قرآن را در عین رعایت اصول علمی، به طور خلاصه و به دور از طول و تفصیل و با قلمی شیوا و رسا تبیین کند. این مجموعه در هفت فصل چون اهمیت حفظ قرآن، چرایی حفظ قرآن، مقدمات حفظ قرآن، چگونگی حفظ قرآن، بایدها و نبایدهای حفظ قرآن، احکام حفظ قرآن و مشاوره‌های حفظ قرآن نگارش شده است.
وی با اشاره به کتابچه گنجینه سؤالات حفظ موضوعی قرآن، بیان کرد: این کتاب مشتمل بر بیش از دو هزار و ۵۰۰ سؤال چهارگزینه‌ای از کتابچه حفظ موضوعی است، تا علاوه بر آشنا کردن علاقه‌مندان با موضوع‌های مختلف اعتقادی، احکامی و اخلاقی قرآن و روایات معصومین(ع) ابزاری برای حفظ بهتر و مؤثرتر آیات قرآن باشد. این مجموعه به‌گونه‌ای طراحی شده که فرد را در ارزیابی کیفیت محفوظات و پیشرفت در این زمینه یاری می‌کند.
امیری با اشاره به نرم‌افزار چندرسانه‌ای این بسته آموزشی، تأکید کرد: این نرم‌افزار که نخستین نرم‌افزار چندرسانه‌ای در زمینه حفظ موضوعی قرآن کریم است، شامل ۳۰۰ موضوع از آیات اعتقادی، احکام و اخلاقی، ۳۰۰ روایت از ائمه اطهار(ع) متناسب با موضوع آیات کتابچه حفظ موضوعی، ۳۰۰ فایل صوتی ترتیل آیات کتابچه حفظ موضوعی قرآن با صدای شش قاری بزرگ جهان اسلام، ۳۰۰ فایل صوتی ترجمه آیات کتابچه حفظ موضوعی قرآن بر مبنای ترجمه حجت‌الاسلام والمسلمین حسین انصاریان، ۳۰۰ فایل صوتی پیرامون بیان مفهوم و تفسیر آیات کتابچه حفظ موضوعی قرآن، ۳۰۰ تصویر گرافیکی متناسب با موضوع آیات کتابچه، کلیپ‌های آموزشی پیرامون «چرایی و چگونگی حفظ موضوعی قرآن»، کتابخانه الکترونیکی حفظ قرآن کریم، با امکان دانلود این کتاب‌ها، امکان دانلود نرم‌افزار اندروید حفظ موضوعی، امکان برگزاری آزمون و خودآزمایی از محفوظات در شش مقطع آزمونی و امکان جانمایی آیات موضوعی در صفحات قرآن است.
«حم»؛ بسته کمک‌آموزشی در راستای گسترش حفظ موضوعی قرآن
وی با اشاره به فلش کارت حفظ موضوعی قرآن حاوی این بسته کمک آموزشی، بیان کرد: این فلش‌کارت یکی از جذاب‌ترین و کاربردی‌ترین وسایل کمک‌آموزشی در زمینه حفظ موضوعی قرآن محسوب می‌شود. در یک روی این فلش‌کارت‌ها موضوع، متن، ترجمه و آدرس آیات و در روی دیگر، یک تصویر گرافیکی متناسب با موضوع و محتوای هر آیه نقش بسته است.
امیری افزود: علاقه‌مندان برای تهیه این بسته می‌توانند به پایگاه مرکز آموزش مجازی حفظ قرآن به نشانی www.quranhefz.ir مراجعه کنند و پس از تکمیل فرم در رشته حفظ موضوعی ثبت نام کنند و سپس این بسته را تهیه کنند.
وی ادامه داد: متقاضیان پس از تهیه این بسته آموزشی، می‌توانند با استفاده از محتوای کتابچه «چگونه حافظ قرآن شویم؟» با شیوه‌ها و روش‌های حفظ قرآن آشنا شده و با بهره‌گیری از فایل‌های صوتی و کلیپ‌های آموزشی موجود در «نرم‌افزار» با ترتیل، ترجمه و تفسیر آیات مأنوس شوند. مدیر مدیر مرکز آموزش مجازی حفظ قرآن با اشاره به اینکه «فلش‌کارت» حفظ موضوعی قرآن نیز، همراه همیشگی حافظان است، که می‌توانند در هر زمان و مکانی با قرآن انس داشته باشند و آیات آن را به ذهن سپرده و محفوظات خود را مرور کنند، یادآور شد: هر حافظ نیز در پایان با استفاده از کتاب گنجینه سؤالات حفظ موضوعی می‌توانند محفوظات خود را ارزیابی کرده و میزان پیشرفت خود را بسنجند.
وی تأکید کرد: در صورت ثبت نام در طرح، علاوه بر استفاده از امتیازات در نظر گرفته شده، کارشناسان پشتیبان مرکز آموزش مجازی حفظ قرآن، عملکرد داوطلبان را به صورت تلفنی، ارزیابی کرده و وی را در مسیر نورانی حفظ آیات قرآن یاری می‌کنند.
امیری در پاسخ به این سؤال که چه امتیازاتی برای این طرح درنظر گرفته شده است، اضافه کرد: در این طرح افراد می‌توانند با شرکت در آزمون‌ها و مسابقات و کسب حد‌نصاب لازم می‌توانند گواهینامه از سازمان اوقاف و امور خیریه دریافت کنند و هدایای چون کمک هزینه سفر به عتبات عالیات، مشهد مقدس و جوایز دیگری دریافت کنند.
وی با تأکید بر اینکه انس با کلام الهی و آشنایی با معارف والای قرآن کریم مهمترین امتیاز برای این طرح و سایر طرح‌های قرآنی است، تصریح کرد:،  طی مراسمی در حاشیه سی‌وسومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران در ۲۳ اردیبهشت‌ماه از بسته «کمک آموزشی حفظ موضوعی قرآن کریم» با حضور مسئولانی چون حجج‌اسلام علی محمدی، رئیس سازمان اوقاف، شرفخانی، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان، موسوی متقی، دبیر ستاد طرح ملی حفظ قرآن، حسینی، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان و محمدزاده، مدیر رادیو قرآن رونمایی شد.
 بسته آموزشی حفظ موضوعی قرآن کریم، شامل:
      1) کتابچه حفظ قرآن کریم
      2) CD نرم افزار حفظ موضوعی حم
      3) فلش کارت: یک طرف تصاویر مربوط به موضوع و طرف دیگر متن آیه و ترجمه و ...
      4) گنجینه سؤالات حفظ موضوعی، به تعداد 2500 سؤال
      5) کتابچه چگونه قرآن حفظ کنیم؟

لازم به ذکر است که هزینه بسته کمک آموزشی حفظ موضوعی با 50 درصد تخفیف و ارسال رایگان به سراسر کشور، 60 هزار تومان است. متقاضیان می‌توانند  جهت ثبت سفارش ازهمه روزه به غير از روزهاي تعطيل ساعت 9 صبح تا پايان وقت اداري با شماره 02538187149 تماس بگيرند.

تلفن ثبت سفارش و پیگیری: 02538187149

aaa
aaa
aaa
aaa
aaa
aaa
aaa
aaa
aaa
aaa
 
 
 
 
 
 
پرسش
موافقم 22
مخالفم 8
ابوذر خدایاری   (شنبه 25 اردیبهشت 1395)
سلام علیکم ... ضمن تشکر از ارائه این نرم افزار مفید و متعالی .... کاش برای حفظ ترتیبی هم طرحی چنین مطلوب در نظر می گرفتید.
موافقم 12
مخالفم 7
admin   (یک شنبه 26 اردیبهشت 1395)
سلام علیکم. برنامه‌هایی نیز برای حفظ ترتیبی در نظر داریم،‌که ان‌شاءالله پس از قطعیت، اطلاع‌رسانی خواهد شد.
پرسش
موافقم 5
مخالفم 7
علی اکبربهادری   (شنبه 25 اردیبهشت 1395)
باسلام وعرض ادب واحترام خدمت اساتید عزیزمرکز.بنده در دوره حفظ موضوعی شرکت نمودم چگونه می توانم این بسته رو تهیه کنم .بنده را راهنمایی بفرمانئید.
موافقم 11
مخالفم 4
admin   (یک شنبه 26 اردیبهشت 1395)
با سلام برای تهیه این بسته می‌توانید با شماره 02538187138 تماس بگیرید.
پرسش
موافقم 1
مخالفم 2
محمد پروان   (پنج شنبه 5 اسفند 1395)
با سلام بدینوسیله از زحمات جناب آقای دکتر امیری و اساتید بزرگوار قرآن ازجمله استاد مطهری و قاسم پور تشکر می نمایم
موافقم 4
مخالفم 3
مدیریت   (شنبه 7 اسفند 1395)
سلام علیکم
 
ممنون از بذل محبت و حسن نظر شما
با آرزوی موفقیت و کامیابی
التماس دعا
پرسش
موافقم 2
مخالفم 1
محمدی   (دوشنبه 7 اسفند 1396)
با عرض سلام و عرض ادب از زحمات و تلاشهای شما صمیمانه سپاسگذارم من کتابچه ی حفظ موضوعی رو دارم ، و یکساله که دارم حفظ میکنم ، واقعا نیاز دارم به صوت آیات این این کتاب، که بتونم بهتر حفظ کنم ، اگر میشد صوت قاریان رو که آیات این کتاب رو تلاوت میکنند به طور جداگانه در سایت قرار بدید تا بتونم دانلود کنم خیلی خوبه . ممنونم از توجهتون
موافقم 0
مخالفم 0
مدیریت   (سه شنبه 15 اسفند 1396)
سلام علیکم
 
برای دریافت  صوت ترتیل حفظ موضوعی با محوریت کتابچه «حفظ موضوعی قرآن کریم» به این آدرس http://quranhefz.ir/news/view-12364.aspx مراجعه فرمایید .
 
در پناه قرآن و عترت موفق و مؤيد باشيد 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع