مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: در راستای اجرای طرح تربیت حافظان قرآن کریم امسال ۱۳ هزار و ۴۰۰ نفر در استان حافظ قرآن می‌شوند.
شنبه 12 آبان 1397    
بازدید: 29
به گزارش واحد رسانه‌ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام مصطفی نوروزی اظهار داشت: طرح تربیت حافظان قرآن کریم از سال ۹۰ در راستای بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت ۱۰ تا ۱۵ میلیون حافظ قرآن در استان‌های مختلف از جمله کردستان به مرحله اجرا درآمد.

وی با بیان اینکه سهمیه امسال استان در این طرح تربیت ۱۳ هزار و ۴۰۰ حافظ است، افزود: در نیمه نخست امسال در مجموع چهار هزار و ۱۷۶ نفر در کلاس‌های قرآنی که در قالب این طرح برگزار شد، شرکت کردند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان تأکید کرد: در این مدت بیشترین تعداد شرکت‌کنندگان مربوط به شهرستان‌های سنندج و بیجار با یک هزار و ۶۰۸ نفر و یک هزار و ۴۵۶ نفر بوده است.

وی یادآور شد: شرکت‌کنندگان در طرح تربیت حافظان قرآن کریم در کلاس‌های مختلف حفظ شامل حفظ موضوعی، حفظ جزء ۳۰ و حفظ سور منتخب شرکت می‌کنند.

حجت الاسلام نوروزی با بیان اینکه در سال‌های گذشته کردستان در زمینه تربیت حافظان جزء استان‌های برتر بوده است، اضافه کرد: از سال ۹۰ تاکنون ۴۰ هزار نفر حافظ قرآن کریم در استان تربیت شده و سال گذشته ۶ هزار و ۴۹۷ نفر از آنان در آزمون سراسری حفظ مفاهیم شرکت کردند.

وی افزود: طرح تربیت حافظان قرآن کریم امسال به صورت مشارکتی و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش اجرایی می‌شود.

گفتنی است، طرح تربیت حافظان قرآن کریم براساس مطالبات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت ۱۰ هزار حافظ قرآن کریم از اوایل تیرماه سال ۹۱ برای ترویج فرهنگ حفظ قرآن در بین جوانان و نوجوانان کشور آغاز شد.

۲ هزار و ۵۰ مسجد و ۷۰ مکان مذهبی اعم از آرامگاه، مقبره و امامزاده و مکان استقرار چهار قرآن تاریخی در استان کردستان وجود دارد.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
ثبت یک وقف جدید قرآنی در اداره اوقاف ناحیه ۲ گرگان
رئیس اداره اوقاف ناحیه ۲ شهرستان گرگان از ثبت یک وقف جدید قرآنی در واپسین روزهای دهه وقف در این شهرستان خبر داد.
ثبت وقف قرآنی ۲ میلیارد ریالی در شهرستان جوین
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه جوین گفت: یک وقف جدید به ارزش ۲ میلیارد ریال به نیت فعالیت‌های قرآنی در سامانه موقوفات این شهرستان ثبت...
ادامه تعیین نوبت شرکت‌کنندگان مسابقات دارالقرآن امام علی(ع)
مرحله دوم ثبت‌نام و تعیین نوبت حضور بانوان شرکت‌کننده در دوازدهمین مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) ادامه دارد.
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
استخاره با قرآن
نرم افزار اندروید استخاره با قرآن با گرافیک زیبا و کاربری آسان
rss آرشیو
علما و مراجع