آزمون انتخابی معرفی نمایندگان ایران در چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن روشندلان جهان اسلام پایان یافت و نفرات برتر این آزمون معرفی شدند.
دوشنبه 14 آبان 1397    
بازدید: 263
به گزارش واحد رسانه‌ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، آزمون انتخابی معرفی نمایندگان ایران در چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن روشندلان جهان اسلام برگزار شد.

بر همین اساس، در این رقابت یک‌روزه که با حضور تیم داوری پنج نفره متشکل از داوران کشوری و بین‌المللی کشورمان برگزار شد، نزدیک به ۳۰ شرکت‌کننده در دو رشته قرائت تحقیق و حفظ کل قرآن کریم به رقابت پرداختند.

این رقابت‌ها در نوبت صبح 13 آبان ماه 1397 با رقابت حافظان کل قرآن کریم آغاز شد و تا نوبت بعدازظهر نیز ادامه یافت. در این بخش از هر نفر سه سؤال ۱۲ سطری پرسیده شد.

رقابت‌های رشته قرائت تحقیق نیز از بعدازظهر برگزار شد، در این بخش نیز سه قرعه از سوره مبارکه «زمر» برای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شده بود که هر کدام به صورت انتخابی یک قرعه را تلاوت کردند.

ذبیح‌‌الله روحی، مسئول فنی این مسابقات در گفت‌وگویی در مورد نفرات برتر این آزمون و معرفی نمایندگان کشورمان در این مسابقات گفت: در سال‌های گذشته پس از پایان آزمون، نمایندگان کشورمان بلافاصله معرفی می‌شدند، اما امسال این شیوه تغییر کرده است.

روحی افزود: بر همین اساس، امسال در هر کدام از رشته‌های قرائت تحقیق و حفظ کل قرآن کریم سه نفر به عنوان نفرات برتر معرفی شدند که این افراد باید در دوره‌های آمادگی، که در آینده تدارک دیده خواهد شد، حضور یابند.

مسئول فنی آزمون انتخابی معرفی نمایندگان ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن روشندلان تصریح کرد: در هر کدام از رشته‌ها نفرات برتر در چند دوره آموزشی، که طی ماه‌های آینده برگزار می‌شود، حضور می‌یابند و پس از پایان آن اردوها، براساس نظر اساتید دوره، نمایندگان کشورمان به چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن روشندلان جهان اسلامی معرفی می‌شوند.

در پایان این آزمون نیز بیانیه هیئت داوران صادر شد و پس از آن نفرات برتر معرفی شدند.

براساس این گزارش، در رشته قرائت تحقیق احمد دباغ از استان قم، عبدالغفور جوهرچی از استان خراسان رضوی و عبدالله محمدنژاد از سیستان و بلوچستان و در رشته حفظ کل قرآن کریم نیز سعید علی‌اکبری از استان قزوین، امیدرضا رحیمی از استان گیلان و سعید حسن‌شاهی از استان فارس برای حضور در اردوهای آمادگی معرفی شده‌اند. نمایندگان کشورمان پس از اردوهای آمادگی از بین این افراد معرفی می‌شوند.

عبدالغفور جوهرچی در حالی در این آزمون انتخابی در رشته قرائت تحقیق حضور یافته است که دارنده رتبه دوم رشته حفظ کل قرآن کریم در بیست و چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۸۶ و همچنین دارنده رتبه اول رشته حفظ کل قرآن کریم در اولین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن روشندلان جهان اسلام است.

احمد دباغ نیز در پنج دوره از مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی از دو کشور ایران و عراق در رشته حفظ کل قرآن کریم و حفظ ۲۰ جزء قرآن کریم حائز رتبه شده است. براساس قانون مسابقات قرآن ایران، وی سال گذشته اجازه حضور در رشته حفظ کل قرآن کریم این مسابقات را نداشت، اما امسال در رشته قرائت تحقیق این مجوز را دریافت کرده است.

منبع: ایکنا

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
آغاز ثبت‌نام دوره ارزیابی قاریان و مدرسان قرائت قرآن
سیدعلی سرابی؛ دبیر شورای ارزیابی قاریان و مدرسان بیان داشت: مرحله ثبت‌نام و ارسال اثر هشتمین دوره ارزیابی قاریان و مدرسان قرائت قرآن...
کسب رتبه چهارم مسابقات بین‌المللی مالزی
هادی موحدامین، نماینده جمهوری اسلامی ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم مالزی، هادی موحدامین، نماینده جمهوری اسلامی ایران در شصت...
برگزاری اولین جلسه کمیته فنی فعالیت‌های قرآنی آذربایجان شرقی
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت: برنامه‌های قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان؛ اعم از مسابقات...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
استخاره با قرآن
نرم افزار اندروید استخاره با قرآن با گرافیک زیبا و کاربری آسان
rss آرشیو
علما و مراجع