مسئول امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان ثبت وقف‌های جدید در امور قرآنی را لازم دانست و گفت: متأسفانه در این حوزه وقف‌های زیادی در استان وجود ندارد که می‌طلبد واقفان خیراندیش ورود کنند.
سه شنبه 13 آذر 1397    
بازدید: 23
به گزارش واحد رسانه‌ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، مجتبی جمالی‌سلطان، مسئول امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان ثبت وقف‌های جدید در حوزه امور قرآنی را لازم دانست و اظهار کرد: متأسفانه در امور قرآنی وقف‌های زیادی در استان وجود ندارد که می‌طلبد واقفان خیراندیش در این زمینه ورود کنند.

وی بیان کرد: بیشترین موقوفات استان در حوزه عزاداری سیدالشهدا(ع) و خیرات و مبرات است، اما موقوفات قرآنی بسیار اندک و با درآمد پایین است.

مسئول امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان با اشاره به اینکه هر سال برای مخارج قرآنی اعم از برگزاری مسابقات و محافل قرآنی مجبور هستیم از منابع دولتی تأمین اعتبار کنیم، گفت: برخی از استانها نظیر کرمانشاه از لحاظ موقوفات قرآنی بسیار غنی هستند و امیدواریم در استان همدان نیز شاهد این مسأله باشیم.

وی با بیان اینکه مؤسسات قرآنی نظیر جامعه‌القرآن نیاز به موقوفات قرآنی و مساعدت دارند، خاطرنشان کرد:‌ از طریق ارائه پیشنهاد و مشاوره به افراد متمکن، همواره تلاش کرده‌ایم وقف‌ در حوزه قرآنی بیشتر صورت گیرد.

جمالی‌سلطان فرهنگ‌سازی در این زمینه را لازم دانست و افزود:‌ یکی از توصیه‌هایی که پیامبر اکرم(ص) فرموده‌اند پیوند با اهل بیت(ع) و قرآن است، ما شیعیان به وقف برای اهل بیت(ع) توجه بسیاری داشته‌ایم که می‌طلبد در زمینه وقف قرآنی نیز بیشتر کار کنیم.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
تسلیت رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف به مدیرکل اوقاف استان مازندران
رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، درگذشت والد حجت‌الاسلام حیدری، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران را تسلیت گفت.
گزارش تصویری/ نشست توجیهی طرح ملی بشارت 1452 در استان خراسان شمالی
نشست توجیهی طرح ملی حفظ جزء سی‌ام قرآن کریم «بشارت 1452» با حضور نماینده ستاد مرکزی حفظ و قرائت قرآن کریم در استان خراسان شمالی برگزار...
برگزاری نشست هماهنگی «طرح قرآنی بشارت ۱۴۵۲» در رفسنجان
نشست هماهنگی طرح ملی حفظ جزء سی‌ام قرآن کریم «بشارت ۱۴۵۲» در شهرستان رفسنجان برگزار شد.
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
استخاره با قرآن
نرم افزار اندروید استخاره با قرآن با گرافیک زیبا و کاربری آسان
rss آرشیو
علما و مراجع