مدیر اداره قرآنی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری طرح ملی قرآنی ۱۴۵۲ با حضور ۵ هزار شرکت کننده در استان خبر داد.
یک شنبه 16 دی 1397    
بازدید: 765
به گزارش واحد رسانه‌ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، عبدالمحمد نمازی به در پیش بودن چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم اشاره کرد و گفت: ثبت‌نام این دوره از مسابقات بهمن ماه آغاز و اسفند و فروردین هم ادامه خواهد داشت.

مدیر اداره قرآنی اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این دوره مسابقات در رشته‌های قرائت و ترتیل، حفظ، اذان، قرائت دعا، ابتهال، تواشیح، تفسیر، معارف قرآن و عترت و معارف احادیث برگزار می‌شود و محدودیتی برای ثبت‌نام وجود ندارد.

وی بیان کرد: متسابقین می‌توانند با مراجعه به سایت قرآنی یا حضور در ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستان‌ها ثبت‌نام کنند که مرحله شهرستانی این دوره از مسابقات اردیبهشت، مرحله استانی مردادماه و مرحله پایانی چهل و‌ دومین مسابقات قرآنی مهرماه به میزبانی اصفهان برگزار می‌شود.

این مسئول ادامه داد: علاوه بر مسابقات قرآنی، دوره تربیت داور را با توجه به کمبود داور قرآنی در استان و همچنین افزایش مهارت داوران با همکاری مرکز اوقاف و امور خیریه کشور برگزار می‌کنیم که پیش‌بینی می‌شود ۲۵ نفر از پیشکسوتان قرآنی در این دوره شرکت کنند.

نمازی با اشاره به کسب نمره قبولی ۳۱ نفر برای شرکت در دوره‌های روخوانی و روانخوانی قرآن کریم، گفت: این دوره مسابقات دی ماه در شهر مقدس قم یا در شهر شیراز برگزار می‌شود.

مدیر اداره قرآنی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد به مهمترین طرح حوزه قرآنی اشاره کرد و گفت: طرح بشارت ۱۴۵۲ برای حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم همزمان با سایر رشته‌های آموزش و حفظ مفاهیم ۹ اسفندماه در سراسر شهرستان‌های استان برگزار می‌شود که تاکنون ۸۹۰ نفر ثبت‌نام کردند و باید تعداد شرکت کنندگان به ۵ هزار نفر برسد.

وی در بخش پایانی سخنان خود به وقف در حوزه قرآن اشاره کرد و افزود: امسال وقف قرآنی یک یا دو مورد بوده که دلیل عمده ضعف در حوزه ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف قرآنی و همچنین محرومیت استان است که از همه رسانه‌ها درخواست می‌کنیم برای تبلیغ وقف قرآنی همکاری کنند.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع