همایش مربیان طرح تربیت حافظان قرآن کریم خراسان رضوی با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان در مشهد مقدس برگزار شد.
دوشنبه 17 دی 1397    
بازدید: 144
به گزارش واحد رسانه‌ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، همایش مربیان طرح تربیت حافظان قرآن کریم استان خراسان رضوی با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان در تالار فرهنگی نور مشهد مقدس برگزار شد.

فعالیت در زمینه قرآنی ارزشمندترین فعالیت ها است

در این همایش حجت‌الاسلام ‌محمد احمدزاده بیان کرد: خراسان رضوی در فعالیت‌های قرآنی به عنوان قطب برتر کشور شناخته می‌شود و شاهد آن، درخشندگی نمایندگان قرآنی استان در مسابقات قرآنی کشوری و بین‌المللی است.

وی افزود: از مجموع فعالیت‌هایی که انسان می‌تواند در این دنیای مادی انجام دهد فعالیتی ارزشمندتر است که در زمینه قرآن باشد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی خطاب به مربیان طرح تربیت حافطان قرآن کریم خراسان رضوی، گفت: اگر می خواهیم مشکلات کشور ما برطرف شود باید از قرآن تبعیت کرده و برای تعالی، رشد و ترویج آن در جامعه تلاش کنیم.

حجت‌الاسلام احمدزاده با بیان اینکه اوقاف از منابعی که در اختیار داشته، در حوزه آموزش صرف کرده است، افزود: امسال برای تقویت انگیزش در جامعه این منابع را از سمت آموزش به سمت انگیزش سوق دادیم‌.

هدف طرح قرآنی بشارت ۱۴۵۲ بسیج همگانی در تحقق نهضت ملی است

در ادامه این همایش جعفر حسینی، رییس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، ضمن ارائه آموزش‌های لازم در خصوص طرح قرآنی بشارت ۱۴۵۲، گفت: این طرح در سال‌های گذشته از شبکه قران سیما با پیوست رسانه‌ای انجام می‌شد که به یک‌ موضوع و محتوا می پرداخت.

وی افزود: امسال موضوعی در دستور کار همه دستگاه‌‌ها قرار دادند و آن هم‌ پرداختن به حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم به عنوان دروازه ورود و باب تشرف به قرآن کریم است.

حسینی اظهار کرد: این طرح با دو شاخصه بسیج همگانی در تحقق نهضت ملی حفظ جزء ۳۰ و اختصاص بسته‌های تشویقی اختصاصی و عمومی برای جذب حداکثری آغاز شد.

در پایان مراسم از عوامل اجرایی طرح تربیت حافظان قرآن کریم در مشهد و شهرستان‌ها با اهدای لوح تقدیر، تجلیل شد.

aaa
aaa
aaa
aaa
aaa
aaa
 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
محافل جانبی سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
در سه بازه زمانی محافل انس با قرآن ویژه سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم برگزار می‌شود.
برگزاری 4 محفل انس با قرآن کریم در طرح آرامش بهاری استان هرمزگان
رئیس امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان از برگزاری ۴ محفل انس با قرآن کریم در طرح آرامش بهاری این استان خبر داد.
برگزاری مراسم تجلیل از اساتید مرکز حفظ غیرحضوری استان قم+ تصاویر
مراسم تجلیل از اساتید مرکز غیرحضوری حفظ قرآن کریم استان قم با حضور رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
استخاره با قرآن
نرم افزار اندروید استخاره با قرآن با گرافیک زیبا و کاربری آسان
rss آرشیو
علما و مراجع