رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه قزوین از ثبت‌نام ۴ هزار ۶۲ نفر در طرح تربیت حافظان قرآن کریم استان قزوین خبر داد.
دوشنبه 17 دی 1397    
بازدید: 362
به گزارش واحد رسانه‌ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، علی عظیمی، رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در خصوص سهمیه طرح تربیت حافظان قرآن کریم استان قزوین اظهار داشت: در راستای اجرای این طرح 4 هزار و ۶۲ نفر در قزوین ثبت نام کرده‌اند.

وی افزود: برای اجرای این طرح ۳۲ کلاس و دوره آموزشی در استان برگزار و در حال حاضر نیز در دست اجرا است.

عظیمی بیان کرد: خوشبختانه پتانسیل و ظرفیت خوبی در امامزاده‌ها و بقاع متبرکه استان جهت فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی وجود دارد که در صورت اجرای سازنده و مثبت این فعالیت‌ها امیدواریم بتوانیم علاوه بر گسترش فرهنگ قرآن‌خوانی در بین جوانان ارتباط بیشتر این قشر به امامزاده‌ها را نیز فراهم کنیم.

وی ادامه داد: سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان یکی از متولیان اصلی امور قرآنی در کشور با بهره‌گیری از ظرفیت عظیم آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه اقدام به برگزاری این دوره‌های آموزشی می‌کند.

رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: این طرح در راستای تحقق مطالبات مقام معظم رهبری در خصوص تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم و استفاده بهینه از فضاهای موجود در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه کشور و تبدیل آنها به قطب فرهنگی اجرا می‌شود.

عظیمی ترویج و نهادینه‌شدن فرهنگ قرآنی در بین اقشار جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: همنشینی با قرآن زمینه‌های گسترش و افزایش معرفت و بصیرت دینی افراد را فراهم می‌کند.

وی بیان داشت: مهمترین نقشی که قرآن توانسته با آن عظمتش در زندگی ما داشته باشد ایجاد صبر در برابر سختی‌ها و مشکلاتی است که روزمره با آن مواجه می‌شویم و چه بسیار موانعی که با حضور قرآن از سر راه برداشته شده‌اند.

به گفته وی هر چند که در زمینه فعالیت‌های قرآنی رو به جلو حرکت می‌کنیم اما با توجه به حقیقت قرآن، با وضعیت مطلوب فاصله داریم.

این مقام مسئول تصریح کرد: رسیدن به یک وضعیت مطلوب در حوزه فعالیت‌های قرآنی مستلزم یک برنامه‌ریزی شفاف در خصوص فعالیت‌های قرآنی است چرا که یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری جامعه قرآنی است و همین امر می‌تواند به عنوان هدف جامعه قرآنی در برنامه‌ریزی‌ها در نظر گرفته شود.

وی در پایان افزود: سهمیه استان قزوین تربیت ۶۶۰۰ حافظ قرآن است که تاکنون ۴۰۶۲ نفر ثبت‌نام نمودند که ۶۲ درصد سهمیه ما محقق شده است که سهم شهرستان البرز ۷۵۱ نفر، بوئین زهرا ۳۰۰ نفر، تاکستان ۴۰۳ نفر و قزوین ۲۶۰۸ نفر است که به تربیت ۵۰ ، ۲۴ ، ۳۲ و ۱۰۰ درصد سهمیه سالانه هر شهرستان محقق شده است.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
كارگاه آموزشی كاربران آموزش حفظ مجازی قرآن در فارس برگزار می‌‌شود
‌كارگاه آموزشی كاربران آموزش حفظ مجازی قرآن در فارس برگزار می‌‌شود رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه فارس از برگزاری...
فراخوان ثبت نام دوره تربیت مربی حفظ قرآن در استان البرز
فراخوان ثبت نام دوره تربیت مربی حفظ قرآن در استان البرز فراخوان ثبت نام خواهران در دوره تربیت مربی حفظ قرآن در استان البرز آغاز شد.
مرتضی طلایی: شرکت‌های دانش‌بنیان قرآنی ایجاد شود
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ رئیس هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات قرآنی کشور گفت: برای اینکه بتوانیم به سمت و سوی پیشرفت در حوزه فعالیت‌های قرآنی...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع