مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: هم‌افزایی و هماهنگی میان همه دستگاه‌ها سبب افزایش کمی و کیفی آزمون سراسری حفظ قرآن کریم خواهد شد.
چهارشنبه 19 دی 1397    
بازدید: 233
به گزارش واحد رسانه‌ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام عباس اسکندری در هشتمین نشست شورای توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی استان قم که با حضور تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(ع)، استاندار قم و مدیران استانی برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری آزمون سراسری حفظ قرآن کریم اقدامی ارزشمند در راستای ترویج فرهنگ قرآنی است.

وی افزود: استعدادهای خوبی در قالب این آزمون شناسایی و به جامعه قرآنی کشور معرفی شده‌اند و این از جمله برکات چنین اقدامی در سطح ملی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به ضرورت توجه به رشد کیفی آزمون سراسری قرآن کریم، خاطرنشان کرد: در عین حال توسعه کمی و افزایش تعداد شرکت‌کنندگان در آزمون نیز اهمیت دارد و برنامه‌هایی برای این منظور در دست اقدام است.

وی ادامه داد: رشد فرهنگ قرآنی در میان اقشار مختلف به ویژه نوجوانان و جوانان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و بخش مهمی از برنامه‌های سازمان اوقاف و ادارات کل آن در استان‌ها معطوف به همین مسئله است.

حجت‌الاسلام اسکندری با بیان اینکه آموزش ‌و پرورش نقش مهمی در این عرصه بر عهده دارد، بیان داشت: می‌توان با هم‌افزایی و هماهنگی میان دستگاه‌ها، موجب افزایش کمی شرکت‌کنندگان در آزمون سراسری قرآن کریم شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم عنوان کرد: اطلاع‌رسانی در مورد آزمون سراسری حفظ قرآن کریم و ترویج برای شرکت در آن در بین اقشار مختلف، یکی از اقداماتی است که همه دستگاه‌ها و ادارات می‌توانند در آن سهیم باشند.

وی گفت: تشویق کارکنان و خانواده‌های آنها برای شرکت در آزمون سراسری حفظ قرآن کریم، یکی دیگر از کارهایی است که به منظور افزایش کمی و کیفی این برنامه جامع قرآنی می‌توان انجام داد.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
اعزام ۱۱۴ حافظ کل قرآن کریم به کربلای معلی
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی از اعزام ۱۱۴ حافظ کل قرآن کریم به کربلای معلی خبر داد.
ارائه بسته‌های تشویقی به حافظان قرآن در سال ۹۸/ تربیت ۱۴ هزار مربی حفظ قرآن
رییس مرکز امورقرآنی سازمان اوقاف با اشاره روند اجرای طرح ملی حفظ قرآن در سال ۹۸ از اعطای بسته های تشویقی برای کسانی که به طور تخصصی...
نتایج مرحله اول چهاردهمین دوره آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن
نتایج مرحله اول چهاردهمین دوره آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم، از سوی سازمان دارالقرآن الکریم اعلام شد.
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
استخاره با قرآن
نرم افزار اندروید استخاره با قرآن با گرافیک زیبا و کاربری آسان
rss آرشیو
علما و مراجع