حافظ هرمزگانی رتبه اول مسابقات کشوری را کسب کرد مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان هرمزگان گفت : علی محبی پور از بندر لنگه حائز رتبه اول در رشته حفظ ۲۰ جزء قرآن کریم مرحله کشوری شد.
پنج شنبه 11 مهر 1398    
بازدید: 1624

به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام والمسلمین حسین مهدیان اظهار داشت با پایان یافتن رقابت‌های رشته‌های قرائت، ترتیل، حفظ ۱۰ جزء و ۲۰ جزء قرآن کریم مرحله کشوری در اصفهان ، نفرات برتر این بخش از مسابقات، عصر روز ۸ مهرماه در مراسم اختتامیه بخش دوم معرفی شدند که در این مرحله علی محبی پور از بندر لنگه حائز رتبه اول در رشته ۲۰جزء قرآن کریم مرحله کشوری شد.

وی افزود: برای آنکه بتوانیم منویات مقام معظم رهبری در خصوص قرآن و فعالیت قرآنی را خوب پیاده کنیم، در مرحله اول باید چهره‌های قرآنی را به مثابه قهرمانان قرآنی در جامعه بشناسانیم و از ظرفیت آنان در جهت‌دهی جامعه به سمت خیر و تعالی بهره بگیریم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان گفت: طبیعتا همان‌گونه که از چهره های ورزشی یاد و تجلیل می‌شود، باید قهرمانی این حافظ بزرگوار را ارج نهاده و جایگاه قهرمانان قرآنی را در جامعه نهادینه کنیم، و تمایل جوانان و نوجوانان را بیشتر به سمت قرآن و فرهنگ قرآنی سوق دهیم.

حجت الاسلام مهدیان در ادامه به تاثیر آموزه‌های قرآن کریم در زندگی اجتماعی اشاره کرد و گفت: پرداختن به موضوع قرآن، اصلی است که مقام معظم رهبری نیز تاکید فراوانی بر آن دارند.

وی بیان کرد: همه ما امیدواریم در جمع خادمان قرآنی قرار گرفته و از معنویت افراد قرآنی فیضی کسب کنیم و نام ما در فهرست خدمتگزاران به ساحت قرآن ثبت شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان با اشاره به رقابت های مرحله نهایی این مسابقات در اصفهان بیان داشت: در مسابقات بخش حفظ ۲۰ جزء برداران؛ علی محبی پور از بندرلنگه در رشته ۲۰جزء سعیده ماهرو؛ خانم صدیقه پردل در رشته ترتیل از بندرعباس، اعظم محمدی حفظ کل از پارسیان ، شرمین خان محمدی در رشته حفظ ۱۰جزء از قشم و صغری سادات هاشمی رشته قرائت از بندرعباس به عنوان نمایندگان استان در این مسابقات حضور دارند.

مهدیان یاد آور شد: مرحله استانی چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم استان هرمزگان مرداد ماه امسال با حضور ۲۴۰ نفر در بخش آوایی و ۳۰ نفر در بخش معارفی برگزار شد.

وی در پایان گفت: 10مهر ساعت ۱۹ در محل فرودگاه بین المللی بندرعباس از محبی پور قهرمان قرآنی استقبال  شد.

 

aaa
aaa
 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع